Ciekawostki

Wykorzystanie produkowanych w kraju domieszek do paliw płynnych pozwala na częściowe uniezależnienie energetyczne kraju od dostaw ropy oraz zmniejszenie zależności cen paliwa od zmian ceny ropy naftowej i kursów walut.

więcej

Ciekawostki

Strona główna » Ciekawostki

wielkość tekstu:A | A | A

Od dnia 1 stycznia 2007 obowiązuje w Polsce ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Umożliwia produkcję biopaliw zarejestrowanym rolnikom indywidualnym, jednakże w ograniczonej ilości 100 l na ha lub w energetycznym ekwiwalencie innego paliwa np. gazowego.

Inne ciekawostki:

  • Produkcja biodiesla z oleju rzepakowego pozwala na aktywizację terenów wiejskich i zagospodarowanie nieużytków rolnych.
  • Wykorzystanie produkowanych w kraju domieszek do paliw płynnych pozwala na częściowe uniezależnienie energetyczne kraju od dostaw ropy oraz zmniejszenie zależności cen paliwa od zmian ceny ropy naftowej i kursów walut.
  • Biopaliwo to paliwo powstałe z przetwórstwa produktów organizmów żywych np. roślinnych, zwierzęcych czy mikroorganizmów.
  • Etanol do celów przemysłowych jest często produkowany poprzez bezpośrednią syntezę z gazu syntezowego która prowadzi do czystszego chemicznie etanolu.
  • Używanie biopaliw w założeniu ma służyć poprawie bilansu emisji gazów cieplarnianych oraz zmniejszeniu uzależnienia od ropy naftowej.
Strona główna Drukuj dokument

Selika Polska
42-200 Częstochowa, ul. Kopernika 16/18
tel. (34) 321 43 76, fax (34) 321 43 77
e-mail: biuro@selika.eu

Firma SELIKA POLSKA Sp. z o.o rozpoczęła działalność w 2004r. Siedziba znajduje się w Częstochowie. Głównym profilem działalności firmy to obrót hurtowy estrami metylowymi wyższych kwasów tłuszczowych zgodnych z EN 14214. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem firmy austriackiej BIODISEL KARNTEN GmbH na rynki: w Czechach, na Slowacji, Węgrzech oraz w Polsce.