Ciekawostki

Entanol stosowany jest jako paliwo napędowe w Brazyli w 86 proc. nowych sprzedawanych autach przystosowanych do spalania etanolu.

więcej

Ciekawostki

Strona główna » Ciekawostki

wielkość tekstu:A | A | A

Biodisel jest łatwiej katabolizowany co jest korzystne dla ochrony środowiska. Nie zwiększa stężenia CO2 w atmosferze z powodu spalania surowców kopalnych (jeśli nie uwzględniać emisji dwutlenku węgla w procesie produkcji biodiesla metanolu).

Inne ciekawostki:

  • Używanie biopaliw w założeniu ma służyć poprawie bilansu emisji gazów cieplarnianych oraz zmniejszeniu uzależnienia od ropy naftowej.
  • Produkcja biodiesla z oleju rzepakowego pozwala na aktywizację terenów wiejskich i zagospodarowanie nieużytków rolnych.
  • Biopaliwo to paliwo powstałe z przetwórstwa produktów organizmów żywych np. roślinnych, zwierzęcych czy mikroorganizmów.
  • Od dnia 1 stycznia 2007 obowiązuje w Polsce ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Umożliwia produkcję biopaliw zarejestrowanym rolnikom indywidualnym, jednakże w ograniczonej ilości 100 l na ha lub w energetycznym ekwiwalencie innego paliwa np. gazowego.
  • Entanol stosowany jest jako paliwo napędowe w Brazyli w 86 proc. nowych sprzedawanych autach przystosowanych do spalania etanolu.
Strona główna Drukuj dokument

Selika Polska
42-200 Częstochowa, ul. Kopernika 16/18
tel. (34) 321 43 76, fax (34) 321 43 77
e-mail: biuro@selika.eu

Firma SELIKA POLSKA Sp. z o.o rozpoczęła działalność w 2004r. Siedziba znajduje się w Częstochowie. Głównym profilem działalności firmy to obrót hurtowy estrami metylowymi wyższych kwasów tłuszczowych zgodnych z EN 14214. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem firmy austriackiej BIODISEL KARNTEN GmbH na rynki: w Czechach, na Slowacji, Węgrzech oraz w Polsce.