Ciekawostki

Metody produkcji biopaliw wytwarzanych z oleju rzepakowego, zbóż uprawnych oraz trzciny cukrowej na polu powstałym po wykarczowaniu lasu tropikalnego są poddawane krytyce. Równocześnie jednak taka metoda produkcji jest najbardziej rozpowszechniona dzięki ...

więcej

Ciekawostki

Strona główna » Ciekawostki

wielkość tekstu:A | A | A

Biopaliwo to paliwo powstałe z przetwórstwa produktów organizmów żywych np. roślinnych, zwierzęcych czy mikroorganizmów.

Inne ciekawostki:

  • Od dnia 1 stycznia 2007 obowiązuje w Polsce ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Umożliwia produkcję biopaliw zarejestrowanym rolnikom indywidualnym, jednakże w ograniczonej ilości 100 l na ha lub w energetycznym ekwiwalencie innego paliwa np. gazowego.
  • Metody produkcji biopaliw wytwarzanych z oleju rzepakowego, zbóż uprawnych oraz trzciny cukrowej na polu powstałym po wykarczowaniu lasu tropikalnego są poddawane krytyce. Równocześnie jednak taka metoda produkcji jest najbardziej rozpowszechniona dzięki subsydiowaniu uprawy biopaliw przez państwa.
  • Produkcja biodiesla z oleju rzepakowego pozwala na aktywizację terenów wiejskich i zagospodarowanie nieużytków rolnych.
  • Używanie biopaliw w założeniu ma służyć poprawie bilansu emisji gazów cieplarnianych oraz zmniejszeniu uzależnienia od ropy naftowej.
  • Etanol do celów przemysłowych jest często produkowany poprzez bezpośrednią syntezę z gazu syntezowego która prowadzi do czystszego chemicznie etanolu.
Strona główna Drukuj dokument

Selika Polska
42-200 Częstochowa, ul. Kopernika 16/18
tel. (34) 321 43 76, fax (34) 321 43 77
e-mail: biuro@selika.eu

Firma SELIKA POLSKA Sp. z o.o rozpoczęła działalność w 2004r. Siedziba znajduje się w Częstochowie. Głównym profilem działalności firmy to obrót hurtowy estrami metylowymi wyższych kwasów tłuszczowych zgodnych z EN 14214. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem firmy austriackiej BIODISEL KARNTEN GmbH na rynki: w Czechach, na Slowacji, Węgrzech oraz w Polsce.